Pozemky s garancí

Nekupujte zajíce v pytli

Výběr a koupě nového pozemku se může zdát jako zapeklitý úkol. Potřebujete najít tu správnou lokalitu, správnou velikosti a v neposlední řadě také správnou cenu. Kromě toho také musíte vzít v potaz nejrůznější rizika, což je někdy tvrdý oříšek. Ta totiž nemusí být na první pohled patrná.

 

Nic neriskujte a vsaďte na jistotu

Na své rozhodování ale nemusíte být sami. Velmi rád za vás daný pozemek prověřím a zjistím, zda koupi neprovází nějaké nebezpečí. Do detailu se podívám na umístění pozemku, omezení, věcná práva, dostupnost inženýrských sítí nebo územní plánování. Díky této analýze vám jsem schopen říct, zda se vám koupě pozemku vyplatí, nebo kupujete jen zajíce v pytli.

 

Co patří mezi hlavní rizika

Teď si určitě říkáte, o jaká rizika se tak může jednat. Na základě mé realitní praxe mohu říct, že mezi nejčastější patří například věcná břemena, exekuce, hluk, stará ekologická zátěž (např. znečištěná půda a voda či horninové prostředí) a řada dalších. Takové věci se bohužel v inzerátech nedočtete a nemusíte je objevit ani při osobní prohlídce. 

 

Proč se analýza pozemku vyplatí

Koupě pozemku je zásadní rozhodnutí, které má klíčový vliv na vaše finance. Pokud se zakoupený pozemek ukáže jako rizikový, budete muset vynaložit mnoho času a peněz na to, abyste se závad či omezení zbavili. V případě že byste chtěli pozemek v budoucnosti prodat, rizika mohou kupní cenu výrazně snížit, takže ve výsledku proděláte. Analýza vám zcela jistě dokáže ušetřit nejen vaše peníze, ale také starosti a čas strávený řešením problémů.

Plánujete si koupit pozemek, který byste rádi ještě prověřili? Neváhejte mě kontaktovat na e-mailu petr.holicek@qara.cz nebo na tel. čísle +420 608 861 807. Rád pro vás vypracuji analýzu, díky které budete mít jasno.